Priznanie: Pribral som a (znova) idem schudnúť! Tentoraz ale inak! ??

Priatelia, musím sa Vám s niečím priznať… ?

Každý z Vás máte oči a vidíte, že som za posledné obdobie tak “trošku” pribral. Hoci som už raz pred asi 2-3 rokmi chudol a aj som schudol! Skoro všetko som to však pribral späť… ?

Ale prečo vlastne? ??‍♂️ Čo to spôsobilo? No proste to, že mám veľa povinností, riešim prerábku domu, do toho máme svadbu, zasa prerábka domu, mám vysunuté platničky, otehotneli sme, pripravujeme sa na pôrod, bolia ma kríže, nemôžem makať naplno, atď atď. – proste tých milión výhovoriek, ehm “sračiek”! ? Už ste sa s tým určite niekedy stretli – či už u seba alebo vo svojom okolí! Každý máme predsa kopec povinností, no nie?!

Podstatné je však byť k sebe úprimný a prijať to. Lebo to, čo bolo, nezmeníš, je však potrebné sa z toho poučiť a pozrieť sa na to, kde som dnes a čo môžem spraviť dnes. Ja som dnes opäť pribratý, nie som však ten istý Mišo ako pred 2-3 rokmi! ☝️

Keď som chudol pred 2-3 rokmi, môj cieľ bolo schudnúť! A schudol som! 9 mesiacov som držal drezúru – silové a kardio tréningy v klasickom fitku + presne navážené jedlo v krabičkách (napr. taká odchýlka 20g ryže alebo kuracie prsia pripravené na panvici na masle namiesto uvarenia vo vode boli viac než hriech!) Výsledok? Schudol som vyše 25 kg! ?

Teraz prichádza ale to veľké ALE! ☝️ Neudržal som to, pretože som si (hodnotím už mojou “dnešnou aktuálnou hlavou”) dal nesprávny cieľ! Môj cieľ bol iba úbytok váhy! Nič iné som neriešil… A to bola podľa mňa chyba! Schudol som, no nevybudoval som si správne návyky. Žil som v drezúre, namiesto toho, aby som si vytvoril vlastný životný štýl, ktorý bude optimálny pre moje telesné a duševné zdravie! ?

Viete aký cieľ si dávam dnes a čomu verím dnes? ?

Dnes je môj cieľ každý deň vedome pristupovať k sebe samému!

Vedome si vyberať, aké jedlo a koľko do seba dám!

    • Žiadne krabičky, žiadna drezúra v zmysle obmedzovania a následného prežierania sa. Každý z nás predsa vie, čo je zdravé a čo nie, čoho koľko je OK a čoho naopak nie.
    • Skvele môže pomôcť aj aplikácia Kalorické tabuľky – ver mi, že keď si zapisuješ všetko, niektoré jedlá automaticky nebudeš chcieť ani zjesť, lebo vieš, že Ti pokazia skóre… ? To zasa neznamená, že si na nedeľný obed nedáš domácu kysnutú knedľu a ako dezert si nedáš fajnové domáce šišky! Dáš si, ale neprežerieš sa! Alebo, že nepôjdeš nikdy do reštaurácie – pôjdeš, ale vyberieš si vedome niečo zdravšie…

Vedome pristupovať k pobyhu a športu! ?

    • Tréningy s profíkom, akým je profi hokejista Michal Novák, mi pomáhajú s rehabilitáciou platničiek, pritom Mišo ma však vie aj poriadne zničiť. Baví ma jeho prístup, kedy rôznymi crossfitovými cvikmi a cvikmi s vlastnou váhou, či činkami ma dostane za moje hranice! A to je podstatné! Pobyb nás musí baviť, zároveň sa musíme zlepšovať!
    • Veľmi ma baví aj kickbox, preto trénujem s profíkom a majstrom Európy, ktorý zápasil už aj v Oktagone, Štefan Mészáros mi vie poriadne dať do tela!
    • Prichádzam na chuť aj behu! Zisťujem, že beh je skvelý na “vyčistenie hlavy”. Komunita @vedomybeh mi nesmierne pomáha rozhýbať sa! Napr., keď v appke vidíš, že žena, ktorá pred asi 7 týždňami porodila práve behá a Tebe sa nechce, je Ti jasné, čo to spravíš ešte v ten deň!

Ak teda môžem poradiť, počúvaj svoje vlastné vnútro, ono Ti povie, aký pohyb a šport je pre Teba “ten pravý”. Nezostaň však iba v teórii ?☝️? Je kopec ľudí (aktuálne aj vrátane mňa), ktorí teoreticky vedia, len to na nich až tak nie je vidieť… 

Dnes verím tomu, že vedomý prístup je ten dlhodobo udržateľný. Je to možno pomalší spôsob, no možno aj nie. ??‍♂️ Chcem však hlavne trvalú zmenu a trvalá zmena sa deje iba zmenou návykov, ktoré sú udržateľné a vedú k zmene myslenia a životného štýlu! Krabičky dlhodobo udržateľné nie sú, hoci netvrdím, že nefungujú, lebo krátkodobo fungujú… Každopádne, chodiť cvičiť a potom to “zabiť” zbytočným žrádlom je proste šialenstvo! Vo všetkom musí byť rovnováha a rácio, tie šunky však za Teba nikto nezhodí!

Píšem tento blog (aj) preto, lebo si tým dávam vedomý verejný záväzok a Vy môžete sledovať, ako sa mi darí! A keby ste chceli, pokojne ma aj povzbudzujte. Alebo aj hejtujte, aj s hejtom som OK, patrí k životu… ?♥️ Pamätaj však, že sochy nestavajú sa pre kritikov! 

Lúčim sa heslom: Cica nežer! Cica hýb sa! Cica makaj! Výsledky prídu! ? Keď to môže platiť pre mňa, prečo by to nemohlo platiť aj pre Teba? Hmmmm?

Michal

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.